• Powstańcy'44 - pamiętamy!
          • Powstańcy'44 - pamiętamy!

          • Żołnierze Powstania Warszawskiego przez 63 dni stawiali czoła Niemcom, walcząc o oswobodzenie stolicy. Chociaż powstanie zakończyło się kapitulacją, pamięć o tym zrywie jest kultywowana przez jego uczestników i kolejne pokolenia Polaków.

            Spektakl poetycko-muzyczny według scenariusza i w reżyserii Małgorzaty Dziedziuch, w którym wzięli udział uczniowie klas:
            8c: Karolina Krawczuk, Olivier Pajor, Michał Chara, Michał Janczyszyn
            - 7a: Wiktor Czarnecki, Jerzy Kwiatkowski, Dawid Prasciolu, Mikołaj Truszkowski, Nikodem Jakóbczyk, Lena Jagiełło, Zuzanna Dziedziuch
            - 5a: Marcelina Kogut
            - 2b: Oliwia Wojciechowska, Stella Prasciolu, Wiktoria Borszcz
            oraz pani Katarzyna Kwiatkowska - nauczycielka języka polskiego, był więc lekcją historii, ale też manifestem przeciwko wojnie. W spektaklu wykorzystano wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - poety walczącej stolicy.

            Oprawę techniczną nad przedstawieniem sprawowała pani Agnieszka Piwowar- Zgrzywa. Kostiumy i konsultacja historyczna - pan Adam Kaczmarczyk. Przy wykonaniu scenografii pracowała także pani Justyna Czarnecka.

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

             

            Małgorzata Dziedziuch

        • Ładujemy akumulatory na drugie półrocze - Tropical Island
          • Ładujemy akumulatory na drugie półrocze - Tropical Island

          • Uczniowie klas 5-8 brali udział w wycieczce do Tropical Island.

            Wielogodzinne zabawy w wodzie, na zjeżdżalniach, w rwącej górskiej rzece, relax w tropikalnej dżungli i na piasku przy plaży - tak ładowaliśmy baterie na II półrocze nauki. Uczniowie mieli okazję posługiwać się językiem niemieckim i angielskim podczas zamawiania posiłku. To był niezapomniany czas!

            Zapraszamy na fotorelację.

            Pozdrawiamy fantastyczne Centrum Turystyczne Tom-Woj i dziękujemy za rewelacyjną organizację.

            Małgorzata Kołoszyc
            Magdalena Kubiak-Jacura
            Marek Własak
            Iwona Szostowska

        • I półrocze za nami!
          • I półrocze za nami!

          • W czwartkowe popołudnie (11.01.2024r.) odbył się uroczysty apel podsumowujący I półrocze. Wzorcowo poprowadzili go Patrycja Cieślak i Denis Bubak z 5a.

            Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,50 otrzymali gratulacje, a ich rodzice listy gratulacyjne. Takich pracowitych uczniów było aż 119!

            Najlepsi z najlepszych, których średnia przekroczyła 5,20 zasłużyli na stypendium Burmistrza Dębna. Byli to: Rozalia Dziadas, Marcelina Kogut, Lena Lewandowska, Dominika Tess, Wiktoria Ustjaniuk, Stanisław Gierczyński, Blanka Pisz, Kamila Stańczak, Laura Biała, Milena Olechnowicz, Wojciech Abrantowicz, Katarzyna Krawczuk, Karolina Krawczuk, Szymon Stąsiek.

            Dyplomy otrzymali też ci, którzy awansowali do wojewódzkiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nagrody dla nich ufundował Samorząd Uczniowski. W tym roku naszą szkołę w w/w konkursach będą reprezentować: Jerzy Kwiatkowski z 7a (historia), Tymoteusz Łucyszyn z 7a (język angielski), Michał Chara z 8c (fizyka), Wojciech Abrantowicz z 8c (matematyka), Szymon Stąsiek z 8c (geografia).

            Tradycyjnie wyróżnienie należało się też tym, którzy mieli stuprocentową frekwencję. Byli to: z klasy 1a Alicja Jędrzejewska; z klasy 1b Zofia Kapłon, Aleksander Werbiński; z klasy 2a Ksawery Szczepaniak; z klasy 4b Kacper Kucharski; z klasy 5a Denis Bubak, Patrycja Cieślak, Klaudia Szczepaniak, Miłosz Wójcik; z klasy 6a Patrycja Dumała.

            Minione półrocze obfitowało w rozmaite matematyczne potyczki. Zwycięzcy tych zmagań otrzymali dyplomy i nagrody.

            Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN w Dębnie zadbała o słodki upominek dla każdego nagrodzonego ucznia, a wręczyła je Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewelina Czarnak. Apel uświetniły występy naszych uczniów: Karoliny Krawczuk, Hanny Jagielskiej i Marceliny Jacury.

            Jesteśmy w połowie drogi do wakacji. Przed nami ferie, a potem kolejne pracowite i wymagające półrocze. Pani Dyrektor życzyła, aby było ono również pełne sukcesów!

            Katarzyna Kwiatkowska

        • DISCO PRL
          • DISCO PRL

          • Na miły początek ferii Samorząd Uczniowski zaprosił klasy 4-6 na dyskotekę w stylu PRL. Szkoła to nie tylko nauka, to również świetna zabawa!

            Nasi uczniowie wykazali się doskonałą fantazją przy doborze strojów. W nagrodę otrzymali kartki na niepytanie przez cały tydzień po feriach.

            Drodzy rodzice, czy pamiętacie kartki w PRL?

            Aleksandra Swędra
            Karolina Potaniec
            Natalia Karczewska
            Justyna Czarnecka

        • "Chcecie bajki? Oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka…"
          • "Chcecie bajki? Oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka…"

          • Kto nie zna Pchły Szachrajki, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę? My już znamy i bardzo lubimy!

            Na koniec pierwszego półrocza klasy czwarte ze wsparciem piątych wybrały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Widowisko z elementami cyrkowymi i żywym udziałem publiczności wręcz zachwyciło naszych młodych widzów.

            Aleksandra Swędra
            Anna Klonowicz
            Małgorzata Dziedziuch

        • "Święta, święta i po świętach"
          • "Święta, święta i po świętach"

          • Już po premierze poetyckiego spektaklu na podstawie scenariusza Moniki Rasiewicz, wieloletniego pedagoga krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej, znakomitego znawcy teatru poetyckiego.

            Tematem przedstawienia pod tytułem „Święta, święta i po świętach” była  różnorodność przeżyć towarzyszących Świętom Bożego Narodzenia, zatopionych w czasie obecnym i w czasie przeszłym, specyfikę tego, co łączy świętujących i tego, co ich oddala, spycha w samotność. To zbiór niezwykłych tekstów poetyckich polskich autorów, którzy mimo łez, bólu i dzięki łzom szczęścia - KOCHALI BOŻE NARODZENIE!!!, takich jak Tytus Czyżewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Ksiądz Jan Twardowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz i Tadeusz Nowak.

            W spektaklu między innymi udział wzięły dzieci należące do szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki: Marcelina Kogut, Julia Szostowska, Maria Zając, Patrycja Patynowska i Hanna Chloupek, które najpierw uczestniczyły w wielu popołudniowych próbach w Dębnowskim Ośrodku Kultury, a później z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role. Publiczność dopisała, było magicznie, podniośle i wesoło. Po spektaklu podziękowania od pani Joanny Rau - dyrektor Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

            Ja również pragnę podziękować pani dyrektor Joannie Rau - że w nas uwierzyła, Michałowi Cholewińskiemu i jego ekipie za pomoc techniczną oraz wszystkim uczestnikom spektaklu: paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Anieli Kołodziej, Emilii Rupenthal, Barbarze Topczewskiej, paniom z Przedszkola nr 1: Wioletcie Frąckiewicz, Dominice Daniel-Kosiorek, Martynie Skopal, Annie Domańskiej-Kiełbasie, aktorom z Teatru Historii Dębna: Aleksandrze Ciechanowicz, Joannie Ryżyńskiej, Katarzynie Błaszczyk, Dorocie Cukiernik,  młodzieży: Kasi Błaszczyk, Sławkowi Furgale oraz Amelce Kożuszek, kapeli Dębniacy: Urszuli Hejbowicz, Danucie Buczek, Wioletcie Kowalik i Aleksemu Gołębiowskiemu, małej Zosi, szczególnie: Nikodemowi Mazurowi, Anatolowi Wierzchowskiemu za uczestniczenie w wielu „męczących” próbach, za wsparcie i doprowadzenie tego projektu do szczęśliwego końca.

            Małgorzata Dziedziuch

        • UWAGA! WOLNE MIEJSCA W NASZYM PRZEDSZKOLU!
          • UWAGA! WOLNE MIEJSCA W NASZYM PRZEDSZKOLU!

          • Szanowni Rodzice, w naszym Jedynkowym przedszkolu są jeszcze wolne miejsca:

            - w grupie 4 latków - ilość wolnych miejsc: 10

            - w grupie 5-6 latków - ilość wolnych miejsc: 6

            Zapraszamy do zapisów!

            SP1

        • Bezpieczeństwo ponad wszystko
          • Bezpieczeństwo ponad wszystko

          • W grudniu br. realizowaliśmy projekt "Bezpiecznie w szkole i po szkole” wraz z Komendą Policji w Dębnie.

            Na zajęciach uczniowie klas czwartych i piątych przypomnieli sobie zasady i przepisy dotyczące ruchu pieszych, rowerzystów, osób korzystających z hulajnóg czy infrastruktury przeznaczonej do zabawy i rozrywki. Zajęcia umożliwiły uczniom nabycie umiejętności rozpoznawania zagrożeń i radzenia sobie z nimi, a także zmotywowały do odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań.

            Dziękujemy funkcjonariuszom policji za przeprowadzenie warsztatów.

            Anna Ciuma

        • "Gwiazdkowe" warsztaty
          • "Gwiazdkowe" warsztaty

          • Dziś (18.12.2023r.) uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach artystycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Magdalenę Kopaniecką - mamę naszej uczennicy.

            Wykonaliśmy piękne gwiazdy, które ozdobiły świątecznie naszą salę oraz kolorowaliśmy kolorowanki antystresowe.

            Dziękujemy za pomysł i poświęcony czas.

            Aleksandra Swędra

        • Świąteczny kiermasz książki
          • Świąteczny kiermasz książki

          • Zakończył się świąteczny kiermasz książki pod hasłem "Książka to najlepszy prezent". Można było obejrzeć i kupić w bardzo przystępnych cenach książki dla dzieci i młodzieży. W ofercie znalazła się literatura piękna, kompendia wiedzy, poradniki i wiele innych. Oprócz tego bardzo dużo kolorowanek i książeczek z naklejkami. Jedni kupowali, inni oglądali, rozmawiali o preferencjach czytelniczych - po prostu przyjemnie spędzali czas w otoczeniu kolorowych, pięknie wydanych książek.

            Biblioteka szkolna dziękuje Księgarni Tuliszków za współpracę i liczy na wsparcie w pozyskaniu książek do biblioteki.

            Małgorzata Dziedziuch

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

          • Przedstawiamy wyniki szkolnych konkursów matematycznych przeprowadzonych w ramach świętowania ŚDTM:

             

            Konkurs dla klas 4-6 "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA"

            I miejsce - Kamila Stańczak (kl. 6b)

            II miejsce - Maryiia-Emiliia Kuvshynnykova (kl. 6b)

            III miejsce - Aliaksandra Shymanchyk (kl. 4b)

             

            Konkurs dla klas 7-8 "MISTRZ MIESIĄCA MATEMATYCZNEGO"

            I miejsce - Antoni Wilczyński (kl. 7c)

            II miejsce - Wojciech Abrantowicz (kl. 8c)

            III miejsce - Michał Chara (kl. 8c)

             

            Drużynowy konkurs dla klas 7-8 "MISTRZOWIE MIESIĄCA MATEMATYCZNEGO"

            I miejsce - ex aequo klasy: 7c i 8c

            II miejsce - klasa 8a

             

            Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas rozdania listów gratulacyjnych.

             

            W tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie rozszyfrowywali ukryte pod działaniami matematycznymi wróżby. Sprawdzili w ten sposób, czy są mistrzami tabliczki mnożenia.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

            Nauczycielki matematyki

        • Mikołajkowa wycieczka
          • Mikołajkowa wycieczka

          • Klasy czwarte brały udział w wycieczce mikołajkowej do kina. Obejrzeliśmy film pt. "Jak zostać św. Mikołajem 3". Była to doskonała okazja do zintegrowania się klas, a także kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki, jaką jest film.

            Zapraszamy do obejrzenia galerii.

            Aleksandra Swędra
            Anna Klonowicz
            Małgorzata Dziedzuch

        • Urodziny i imieniny - Bal u Katarzyny
          • Urodziny i imieniny - Bal u Katarzyny

          • Katarzyna Brunszwicka to ważna postać w lokalnej historii Dębna. Była założycielką naszego miasta i przyczyniła się do jego rozwoju. Dlatego w holu naszej szkoły stanęła wystawa poświęcona tej barwnej postaci oraz odbył się "Bal u Katarzyny" z okazji jej imienin i 550. urodzin, podczas którego odczytano list margrabiny do mieszkańców, odtańczono taniec dworski, przeprowadzono turniej rycerski. Były też, wykonane przez uczniów na konkurs plastyczno-techniczny, wspaniałe przestrzenne torty. Wszystkie zostały nagrodzone. Zabawa była znakomita, i ja tam byłam, miód i… tak dalej, i tak dalej.

            Małgorzata Dziedziuch
            Ewa Wojciechowska

        • Jestem sobie mały miś, śmieszny miś...
          • Jestem sobie mały miś, śmieszny miś...

          • Święto Pluszowego Misia to dobra okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

            Uczniowie klas I-III postanowili dołączyć do świętowania i wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali ucztę w stylu "misia" - czyli coś na słodko - miód i marmolada z dodatkami. Wykonali przepiękne plakaty, które ozdobiły korytarz naszej szkoły. Na holu stanęła fotobudka w której każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy miś.

            P.S.
            Drogie koleżanki, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc 😉

            Dorota Wasiołek

        • Warsztaty teatralne
          • Warsztaty teatralne

          • Uczniowie należący do Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z opiekunem uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią Monikę Rasiewicz, wieloletniego pedagoga krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej, znakomitego znawcę teatru poetyckiego, wieloletniego jurora liczących się konkursów recytatorskich w Polsce oraz Iwonę Korab-Kowalską, edukatora i instruktora teatralnego, wieloletniego reżysera wielu uznanych spektakli realizowanych przez amatorskie zespoły, tj. "Dziesiona" Konrada Dulkowskiego, "W imię ojca i syna" Szymona Bogacza, "Przemiana" Franza Kafki.

            Każde spotkanie rozpoczynaliśmy od wykonania intensywnej rozgrzewki dykcyjnej, głosowej i ruchowej. A następnie, jak w prawdziwym teatrze, pracowaliśmy nad wspaniałym przedstawieniem według scenariusza pani Moniki oraz niezwykłych tekstów poetyckich polskich autorów, takich jak Tytus Czyżewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Ksiądz Jan Twardowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz i Tadeusz Nowak.

            Trzy dni warsztatowe były lekcjami kreatywności, twórczej współpracy, wrażliwości i aktorstwa. Mamy nadzieję, że z tego, co zasiała w nas pani Monika, wykiełkuje i wyrośnie pasja, hobby, które pochłonie nas bez reszty, do którego chętnie będziemy wracać, aby mogło towarzyszyć nam przez całe życie.

            Małgorzata Dziedziuch

        • 🥈II miejsce Karoliny!🥈🏆🏆🏆
          • 🥈II miejsce Karoliny!🥈🏆🏆🏆

          • Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Życie jest cudem". Naszą szkołę reprezentowała Karolina Krawczuk z kl. 8c👏👏👏👏

            Dziewięcioro uczestników miało za zadanie zaprezentować wybrany utwór Wisławy Szymborskiej oraz dwa utwory Krzysztofa Drozda. Pan Krzysztof zasiadł też w loży jury. Zmagania uczestników oceniały również panie: Małgorzata Dziedziuch, Joanna Symeniuk oraz wicedyrektor SP3 Aneta Topa-Deuter. Patronat nad konkursem objął burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki.

            Decyzją jury nasza Karolina zajęła II miejsce!👏👏🙂🙂 To ogromny sukces! Karolina zaprezentowała się doskonale, zwracając uwagę jury, publiczności, a także obecnej na sali rodziny poety. Karolina przygotowała się do konkursu pod okiem swojej polonistki, pani Agnieszki Myszczyszyn-Węgier.

            ❤️Karolino, rozpiera nas duma!❤️ Gratulacje!👏👏👏💪💪💪

            Katarzyna Kwiatkowska

        • Obchody Narodowego Święta Niepodległości
          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się na placu Konstytucji 3 Maja przed Pomnikiem  Orła Białego, gdzie złożono wiązanki oraz odśpiewano hymn narodowy.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych w pocztach sztandarowych, a także wolontariusze, którzy przypinali mieszkańcom naszego miasta kotyliony.

            Adam Kaczmarczyk
            Anna Ciuma