• Dzień Chłopaka w 8c
          • Dzień Chłopaka w 8c

          • Dzień Chłopca klasa 8c spędziła integrując się podczas nocki w szkole.

            Chłopcy rozwiązywali łamigłówki prowadzące ostatecznie do ukrytego skarbu. Gry, zabawy, karaoke trwały do białego rana.

            Wszystkim chłopcom życzymy jeszcze raz STO LAT!

            Małgorzata Kołoszyc

        • Wybory do Jedynkowego SU
          • Wybory do Jedynkowego SU

          • Dnia 28.09.2023 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku startowało aż 15 kandydatów z klas 6-8.

            W końcowym głosowaniu przewodniczącą w roku szkolnym 2023/2024 została oficjalnie Milena Olechnowicz z klasy 8a, a jej zastępcami Karolina Krawczuk oraz Olivier Pajor z kasy 8c. Pozostali uczniowie zostali członkami Samorządu Uczniowskiego.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy, a uczniom dziękujemy za tak liczne przybycie na głosowanie.

            Opiekunowie SU:
            Karolina Potaniec
            Natalia Karczewska
            Aleksandra Swędra

        • Chłopaki, wszystkiego najlepszego!
          • Chłopaki, wszystkiego najlepszego!

          • Dnia 29.09.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla każdego chłopca oraz nauczyciela słodką babeczkę z życzeniami. Podczas lekcji SU wyruszył po klasach, aby przekazać naszym chłopcom serdeczne życzenia i poczęstować słodkością. Inna grupa samorządowa wyruszyła w celu zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz zagłosowania na najsympatyczniejszego nauczyciela w szkole. Wszystkie zdjęcia zostały powieszone na szkolnym holu wraz z informacją o najbardziej lubianym chłopcu w każdej klasie. Nauczycielem, który wygrał głosowanie został pan Michał Rzepiński, który otrzymał dyplom oraz zdjęcie pamiątkowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            Dzisiejszy dzień w szkole był wyjątkowy dla naszych mniejszych i większych mężczyzn, na korytarzach i w klasach atmosfera była radosna i mamy nadzieję, że kolejne akcje naszego Samorządu Uczniowskiego umilą pobyt w szkole kolejnym uczniom.

            Opiekunowie SU
            Karolina Potaniec
            Natalia Karczewska
            Aleksandra Swędra

        • Warsztaty z układania Tangramów
          • Warsztaty z układania Tangramów

          • Warsztaty z układania Tangramów zostały przeprowadzone 26 września br. w ramach Miesiąca Matematycznego.

            Tangram - chińska łamigłówka (układanka), znana jest od ok. 3 000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych (tan), powstałych przez rozcięcie kwadratu. Są nimi: - 2 jednakowe duże trójkąty prostokątne, - 1 średni trójkąt prostokątny, - 2 jednakowe małe trójkąty prostokątne, - 1 mały kwadrat, - 1 mały równoległobok. Elementy te można łączyć w przeróżne kształty i figury. Za każdym razem trzeba użyć wszystkich części. Tangram to świetne ćwiczenie wyobraźni, spostrzegawczości, koncentracji i pamięci.

            Nasze warsztaty to była miła zabawa połączona z kreatywnością.

            Izabela Zaborska

        • Finał akcji dla kotków
          • Finał akcji dla kotków

          • Akcja zbierania karmy dla kotków ze schroniska zakończyła się dziś (28.09.2023r.) prelekcją pani Adrianny Iwan - mikrobiolog, zoopsycholog, technik weterynarii, wolontariuszki Stowarzyszenia Ochrony Natury i Krajobrazu "Kociarze".

            Pani Ada prowadzi na instagramie podcast "Mikrobiolog z przypadku" i opowiadała nie tylko o swojej pracy w schronisku, ale również o swoich wyborach życiowych związanych z pracą i nauką, o ważnych spotkaniach z ludźmi (np. z Markiem Kamińskim - zdobywcą dwóch biegunów w ciągu jednego roku, rekordzistą Guinessa), którzy wywarli wpływ na jej światopogląd.

            Warto było zobaczyć i posłuchać kobiety, która nie boi się zmian i ma odwagę podążać za marzeniami.

            Monika Stąsiek

        • Warsztaty "Myślenie wizualne sekretem efektywnego myślenia"
          • Warsztaty "Myślenie wizualne sekretem efektywnego myślenia"

          • 20 września br. w ramach "Miesiąca Matematycznego" zostały przeprowadzone warsztaty z myślenia wizualnego. Uczniowie poznali podstawowe zasady tworzenia sketchnotek i poćwiczyli rysowanie ludzików, ramek, wstążek itp.

            Dziękuję za obecność i życzę samych twórczych notatek!

            Karolina Suberlak-Dworczyk

        • Udany występ strzelców
          • Udany występ strzelców

          • W sobotę 23 września br. na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz przeprowadzono Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w Dwuboju Obronnym, którego organizatorem był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju.

            Do rywalizacji na profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Myśliborza, Dębna, Barlinka i Barnówka oraz seniorzy – opiekunowie startujących zawodników. Na dwubój obronny składało się 10 ocenianych strzałów do tarczy oraz 4 rzuty granatem do celu. O kolejności decydowała suma uzyskanych punktów.

            W grupie szkół podstawowych ostatecznie zwycięstwo drużynowe wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu, przed reprezentacjami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dębnie i ZPO w Barnówku.

            Skład drużyny SP 1 Dębno: Hanna Abrantowicz i Patrycja Dumała (obie z kl. 6a) oraz Igor Prymachenko i Adam Rożek (obaj z kl. 8b) oraz opiekun drużyny Adam Kaczmarczyk (nauczyciel historii).

            W ogólnej punktacji indywidualnej (bez podziału na dziewczęta i chłopców) 4. miejsce zajął Adam Rożek, 5. była Patrycja Dumała. Niestety, organizator nie prowadził osobnej, indywidualnej klasyfikacji dziewcząt, a Patrycja i Hanna były najlepsze wśród startujących koleżanek.

            Dodatkową konkurencją był pojedynek strzelecki, w którym wystąpili najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn. Polegał on na tym, kto szybciej zestrzeli tarcze swojego rywala. Adam Rożek zajął w tej rywalizacji 2. miejsce. Z medalem brązowym wrócił też opiekun drużyny.

            Adam Kaczmarczyk

        • Zwiedzanie Dębna Szlakiem historycznym
          • Zwiedzanie Dębna Szlakiem historycznym

          • W Dębnie powstał nowy Szlak historyczny, który prezentuje najciekawsze miejsca i zabytki.

            W ramach projektu pn. "Budowanie patriotyzmu lokalnego poprzez stworzenie szlaku historycznego w Dębnie" wyznaczono ciekawe miejsca w mieście, które tworzą jego historię. Powstało 11 tablic, które zawierają informacje o obiektach oraz jedna główna prezentująca mapę z wyznaczonymi punktami. Na tablicach znajdują się archiwalne zdjęcia oraz widnieją cytaty znanych Polaków.

            Wycieczkę zorganizowano 12 września br. w godzinach od 10.00 do 13.00. Społecznie zaangażował się lokalny regionalista Leszek Włodkowski-Moszej, który pełnił funkcję przewodnika.

            Spacer Szlakiem historycznym rozpoczęliśmy od placu Konstytucji 3 Maja przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła. Dzieci poznały historię rynku miejskiego, ratusza, dawnej drukarni Neumanna. Następnie zatrzymaliśmy się przy kapliczce Matki Boskiej, gdzie znajdowała się Brama Kostrzyńska i wały z fosą. Spacerując obok zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 3, Biblioteki Publicznej, dawnego sądu dotarliśmy do Urzędu Miejskiego w Dębnie, gdzie uczniowie spotkali się z burmistrzem Dębna. Tam także mogli dotknąć i zobaczyć zabytkowy dzwon z 1794 roku z byłego ratusza. Ostatnimi punktami na trasie były kamienice mieszczańskie, kalendarz kwietny i wieża ciśnień. Spacer zakończyliśmy w parku miejskim, gdzie na dzieci czekał poczęstunek. Przeprowadzono także quiz z wiedzy o Dębnie i nagrodzono gadżetami promocyjnymi gminy Dębno.

            W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy 4a pod opieką nauczyciela historii Adama Kaczmarczyka oraz czwartoklasiści z "Dwójki".

            Adam Kaczmarczyk

        • XXI Spotkania Przyrodników
          • XXI Spotkania Przyrodników

          • Pierwszy dzień jesieni nasze uczennice z klas piątych: Rozalia, Patrycja, Marcelina, Marysia i Nadia, spędziły na polach, łąkach i w lasach okolic Młynisk. Spotkania Przyrodników, które tutaj się odbyły, przyciągnęły rzesze miłośników przyrody. Wśród nich znaleźli się również zwycięzcy XXIV Gminnego Konkursu Fotograficznego pt. "Chrząszcze w naturalnym środowisku Gminy Dębno". 1 i 2 miejsce wywalczyły zdjęcia uczennic z naszej szkoły - Poli Gil i Rozalii Dziadias. Gratulujemy!

            Cała grupa dziewcząt wzięła również udział w trwającym podczas spotkania konkursie "Miej oczy szeroko otwarte" oraz prezentowała plakat o sokole wędrownym, który przygotowywała specjalnie na to spotkanie. Wszyscy bawili się świetnie, pomimo zmęczenia długą wędrówką i zabłoconych butów. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu - tym razem fotografujemy "Dzikie owoce w naturze". Konkurs rozpoczął się we wrześniu i będzie trwał do maja 2024 roku.

            A teraz zapraszamy na fotorelację ze Spotkań Przyrodników.

            Monika Stąsiek

        • Integracja klas piątych
          • Integracja klas piątych

          • 15 września br. odbyła się pierwsza integracyjna wycieczka klas piątych. Uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do parku rozrywki Majaland w Kownatach.

            Zabawa była przednia. Dzieci nie schodziły ze zjeżdżalni, karuzel i przeróżnych kolejek. Nie opuściły ani jednej z dostępnych tam atrakcji. Wspólny obiad pozwolił im naładować baterie i ruszyć dalej do zabawy.

            W drodze powrotnej nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w McDonaldzie. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu i już pytały, kiedy następna wycieczka. Niebawem kolejne integracyjne wyjazdy, a tym czasem dziękujemy dzieciom za tak miło spędzony wspólnie czas.

            Karolina Potaniec
            Andrzej Pawlisiak
            Marcin Domagała
            Paulina Gierczyńska

        • Witamy po wakacjach!
          • Witamy po wakacjach!

          • Dnia 04.09.2023r. odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024.

            W tym dniu w naszej szkole powitaliśmy nie tylko nowych nauczycieli, ale przede wszystkim nowych uczniów. Mowa tu oczywiście o klasach pierwszych, które zostały ciepło przyjęte przez starszych uczniów naszej społeczności szkolnej wierszami i słowami otuchy na te pierwsze dni w nowym miejscu.

            Pozostali uczniowie również zostali przywitani miłymi słowami przez panią Dyrektor, Przewodniczącą Rady Rodziców oraz prowadzącą apel. Wszyscy z uśmiechem na twarzy spotkali się w swoich salach z wychowawcami, a następnie rozeszli się do domów, by korzystać z ostatnich chwil odpoczynku przed kolejnym rokiem wytężonej pracy i nauki.

            Karolina Potaniec
            Andrzej Pawlisiak
            Marcin Domagała