• Wielkanocne ozdoby

• Uczniowie klasy 3b z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzą wszystkim dużo radości, zdrowia, smacznego jajka i mnóstwo wiosennego słońca!

Podczas dzisiejszych zajęć samodzielnie wykonali ozdoby na stół wielkanocny.

wych. Małgorzata Borowska-Jadwiżak

• Sadzimy las... już kolejny raz!

• Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji sadzenia lasu. W tym roku była to wyjątkowa, bo jubileuszowa akcja - 100-lecie Lasów Państwowych.

Uczniowie mieli okazję nauczyć się sadzić las, ale przede wszystkim docenić, jak się okazało, ciężką pracę osób, które na co dzień pracują w lesie. Po ciężkiej, przyjemnej pracy, czekało na nas pieczenie kiełbasek nad ogniskiem.

Dziękujemy Nadleśnictwu Dębno, a szczególnie panu Maciejowi Kmicie za owocną współpracę.

• Pasowanie na czytelnika

• Do grona czytelników dołączyli pierwszoklasiści. To ważne dla społeczności uczniowskiej wydarzenie jest okazją do promowania czytania jako najważniejszej umiejętności, jaką człowiek przyswaja na pierwszym etapie edukacji.

Elmer, słoń w kratkę, powitał dzieci i zabrał ich do magicznego świata literatury. Pomocnikami Elmera były uczennice należące do Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki, które przeprowadziły młodych adeptów przez literackie zagadki i z piosenką na ustach pokazały, że "czytanie daje moc".

• Dzień Płatków Śniadaniowych w świetlicy szkolnej

• 7 marca w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Płatków Śniadaniowych.

Jednym z celów tego święta jest promowanie wartości odżywczych płatków - przez ponad 100 lat przeszły one długą drogę, by przynosić korzyści konsumentom. W zależności od rodzaju dostarczają sporo węglowodanów, białka, żelaza, wapnia, witamin A, B, C, D, E czy K.

Święto to było dla uczniów przypomnieniem o znaczeniu zdrowego śniadania i roli, jaką płatki śniadaniowe mogą w nim odgrywać. Niezależnie od tego, czy preferujemy tradycyjne płatki owsiane, czy eksperymentujemy z różnymi smakami i dodatkami, pamiętajmy, że zdrowe śniadanie to najlepszy start w dzień!

Gabriela Humeniuk

• Informacje o Programie Stypendialnym Horyzonty dla uczniów klas ósmych

• Do końca marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty! To stypendium edukacyjne stworzone z myślą o ósmoklasistach z całej Polski, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w dużych miastach, rozwijać pasje, zdobywać pewność siebie i przyjaźnie na lata.

Stypendystów i stypendystki czekają wspólne wakacje i ferie, warsztaty, dodatkowe zajęcia i wsparcie profesjonalnej kadry.

Aby zgłosić się do programu, wystarczy:

• kończyć w tym roku szkołę podstawową
            • pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców
            • planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC
            • średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1900 zł netto na osobę
            • wypełnić formularz na stronie fundacji www.efc.edu.pl

Proste!

Program Stypendialny Horyzonty - informacja dla uczniow 2024

Stypendium Horyzonty - lista szkół 2024

Anna Mazek
            Koordynatorka regionalna
            województwo zachodniopomorskie

• Wyniki konkursu literackiego

• Z okazji 65-lecia szkoły nasi uczniowie ułożyli kilkanaście wierszy dla naszej Jedynki. Wybraliśmy najlepsze:

I miejsce - Alicja Preuss, kl. Va
            II miejsce - Paulina Bałko-Bąk, kl. Vb
            III miejsce - Wiktoria Ustjaniuk, kl. Va

Oto wiersz zwyciężczyni Alicji Preuss:

"Wiesz o mojej szkole"

Jest w Dębnie takie miejsce skromne,
            Nigdy o nim nie zapomnę.
            To tu moich przyjaciół poznałam,
            Tu zainteresowania rozwijałam.
            Uczyłam się nowych rzeczy,
            Widziałam wiele wygranych meczy.
            Nauczyciele nas tu wspierają,
            Zwykle dobre humory mają.
            Próbują nauczyć nas kultury,
            Burzą przeciwności mury.
            Zawsze czuję się tu bezpiecznie,
            W innych szkołach niekoniecznie.
            Tu rodzinna atmosfera
            Smutki dzieci wnet zabiera.
            Do szkoły chodzę miło spędzać czas,
            Przyjdź sam zobacz, odwiedź nas!
            U nas dzieci są szczęśliwe,
            A ich uśmiechy są prawdziwe!
            SP1 to świetna szkoła,
            W zmienianiu życia na lepsze podoła!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

Aleksandra Swędra

• Pierwsza pomoc przedmedyczna

• W ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie przeprowadzili ratownicy WOPR z Dębna. Panowie: Przemysław Tomczak, Wojciech Wilk i Wojciech Czepułkowski wraz z młodymi ratownikami skrupulatnie opowiadali o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników mógł sprawdzić na manekinie praktyczne zastosowanie omówionych zasad.

Dziękujemy za świetne warsztaty.

Fot. Marcin Pech

• Qltura Dźwięku 2024

• 2 marca 2024r. Marcelina Jacura, Karolina Krawczuk i Patrycja Wojciechowska wzięły udział w IX edycji konkursu muzycznego Qltura Dźwięku, organizowanym przez Dębnowski Ośrodek Kultury. Poziom w każdej kategorii wiekowej był bardzo wysoki.

Marcelina w kategorii 6-12 lat otrzymała wyróżnienie.

Dziewczynom gratuluję i dziękuję!

Agnieszka Piwowar-Zgrzywa