• Nasi najlepsi!

• Dnia 09.02.2023r. odbyło się uroczyste wręczenie uczniom naszej szkoły listów gratulacyjnych, stypendiów naukowych, stypendiów sportowych oraz nagród za 100% frekwencję.

Rodzice dumnie uczestniczyli wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi w zorganizowanym apelu. Uśmiechy na twarzach i łzy w oczach towarzyszyły nam wszystkim. Apel uświetniły dwa występy uczniów z klas czwartych, którzy piękne recytowali wiersz oraz uczennica, która zatańczyła swój popisowy układ taneczny. Możemy być dumni z naszych 125 nagrodzonych, z ich rodziców oraz nauczycieli, dla których to również ogromny sukces.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej nauce.

Andrzej Pawlisiak
            Marcin Domagała

• Okulary VR na lekcjach fizyki

• Podczas piątkowych (10.02.2023r.) lekcji fizyki uczniowie korzystali z okularów VR zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klasy 7a i 7b nurkowali w oceanie, spacerowali po plaży i podziwiali alpejski krajobraz. Miejsca te pomogły im lepiej zrozumieć, co wpływa na wartość ciśnienia hydrostatycznego i ciśnienia atmosferycznego. Natomiast klasa 8a skorzystała z zasobów eduverse room. Zasoby te pozwalają uczniom, przy użyciu kontrolerów, przemieszczać się po udostępnionej przez nauczyciela wirtualnej scenie. Uczniowie zobaczyli między innymi wnętrze silnika elektrycznego, a także obejrzeli wizualizację pola elektrycznego wokół i wewnątrz zwojnicy.

• Zakochaj się... w czytaniu ❤️

• Miłość ma różne oblicza. Kochamy zwierzęta, przyrodę, rodziców, rodzeństwo, ale możemy też kochać książki. Są one bowiem przyjaciółmi, którzy nigdy nie zawiodą, pomagają zrozumieć świat, zabierają w magiczne i niesamowite krainy.​​​​​​

Biblioteka szkolna propaguje miłość do książek, dlatego ogłasza LUTY - ROMANTYCZNYM MIESIĄCEM.

W minionym tygodniu dzieci z klubu DKK czytały wiersze o miłości, wyszukiwały cytaty, które zapisywały na specjalnych serduszkowych ramkach.

Uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli zaś przeżyć "Randkę w ciemno"… z książką. Na czytelników czekały pięknie opakowane książki, których tytuły były tajemnicą. Dzieci otrzymały również "niezbędnik czytelnika", który jest elementem akcji czytelniczej "CZYTAJ Z MIŁOŚCIĄ", mającej na celu wyłonienie "czytelnika najbardziej zakochanego w czytaniu". Akcja trwa do 10 czerwca 2023r. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI, MOŻE I TY ZAKOCHASZ SIĘ W KSIĄŻKACH…

Bibliotekarze

• Lekcja muzyki w klasie 3a

• Muzyka jest nieodłącznym elementem naszego życia, relaksuje, bawi, wzrusza. Słuchanie muzyki uwrażliwia nas, pobudza naszą wyobraźnię, pozwala przenieść się w inny wymiar.

Nie każdy ma talent i potrafi grać na instrumentach, ale od najmłodszych lat w szkole uczymy się tego. Aby nauka była efektywna, najlepiej robić to pod okiem fachowców, dlatego uczniowie klasy 3a zaprosili na lekcję gry na flecie panią Agnieszkę Piwowar-Zgrzywę, nauczyciela muzyki w naszej szkole. Pani Agnieszka pokazała dzieciom podstawowe chwyty fletowe oraz nauczyła ich pierwszej melodii. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i szczęśliwi z efektów swojej pracy. Kto wie, może odkryją w sobie nowy talent, a muzyka stanie się ich pasją.

Dziękujemy pani Agnieszce!!!

Wychowawca 3a z uczniami

• Integracyjna dyskoteka

• Trzeciego lutego br. odbyła się dyskoteka integrująca uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły.

Ulubiona muzyka, wspólne rozmowy i czas spędzony z rówieśnikami pomógł w złapaniu wspólnego języka i kontaktu między uczniami. Zabawa i tańce na parkiecie pozwoliły na odprężenie i odsapnięcie po całym tygodniu ciężkiej pracy i nauki. Uczniowie tak miłym akcentem zakończyli piątkowy wieczór.

Mirosław Handke

• Pożeracze książek do czytelni!!!

• "Biblioteka ma w sobie coś magicznego.
            Jest niczym portal do wielu różnych światów."

(Amo Jones, Srebrny łabędź)

Dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 otworzyliśmy drzwi do świata czytelniczych inspiracji.

Czytelnia "Pożeraczy książek" została oficjalnie otwarta. Goście wysłuchali krótkiej inscenizacji w wykonaniu uczniów należących do Dyskusyjnego Klubu Książki.

Pozostaje nam już tylko pożerać książki, czerpiąc z nich pełnymi garściami!

Beata Grądziel
            Monika Jelińska