• Jestem sobie mały miś, śmieszny miś...
          • Jestem sobie mały miś, śmieszny miś...

          • Święto Pluszowego Misia to dobra okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

            Uczniowie klas I-III postanowili dołączyć do świętowania i wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali ucztę w stylu "misia" - czyli coś na słodko - miód i marmolada z dodatkami. Wykonali przepiękne plakaty, które ozdobiły korytarz naszej szkoły. Na holu stanęła fotobudka w której każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy miś.

            P.S.
            Drogie koleżanki, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc 😉

            Dorota Wasiołek

        • Warsztaty teatralne
          • Warsztaty teatralne

          • Uczniowie należący do Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z opiekunem uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią Monikę Rasiewicz, wieloletniego pedagoga krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej, znakomitego znawcę teatru poetyckiego, wieloletniego jurora liczących się konkursów recytatorskich w Polsce oraz Iwonę Korab-Kowalską, edukatora i instruktora teatralnego, wieloletniego reżysera wielu uznanych spektakli realizowanych przez amatorskie zespoły, tj. "Dziesiona" Konrada Dulkowskiego, "W imię ojca i syna" Szymona Bogacza, "Przemiana" Franza Kafki.

            Każde spotkanie rozpoczynaliśmy od wykonania intensywnej rozgrzewki dykcyjnej, głosowej i ruchowej. A następnie, jak w prawdziwym teatrze, pracowaliśmy nad wspaniałym przedstawieniem według scenariusza pani Moniki oraz niezwykłych tekstów poetyckich polskich autorów, takich jak Tytus Czyżewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Ksiądz Jan Twardowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz i Tadeusz Nowak.

            Trzy dni warsztatowe były lekcjami kreatywności, twórczej współpracy, wrażliwości i aktorstwa. Mamy nadzieję, że z tego, co zasiała w nas pani Monika, wykiełkuje i wyrośnie pasja, hobby, które pochłonie nas bez reszty, do którego chętnie będziemy wracać, aby mogło towarzyszyć nam przez całe życie.

            Małgorzata Dziedziuch

        • 🥈II miejsce Karoliny!🥈🏆🏆🏆
          • 🥈II miejsce Karoliny!🥈🏆🏆🏆

          • Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 w Dębnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Życie jest cudem". Naszą szkołę reprezentowała Karolina Krawczuk z kl. 8c👏👏👏👏

            Dziewięcioro uczestników miało za zadanie zaprezentować wybrany utwór Wisławy Szymborskiej oraz dwa utwory Krzysztofa Drozda. Pan Krzysztof zasiadł też w loży jury. Zmagania uczestników oceniały również panie: Małgorzata Dziedziuch, Joanna Symeniuk oraz wicedyrektor SP3 Aneta Topa-Deuter. Patronat nad konkursem objął burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki.

            Decyzją jury nasza Karolina zajęła II miejsce!👏👏🙂🙂 To ogromny sukces! Karolina zaprezentowała się doskonale, zwracając uwagę jury, publiczności, a także obecnej na sali rodziny poety. Karolina przygotowała się do konkursu pod okiem swojej polonistki, pani Agnieszki Myszczyszyn-Węgier.

            ❤️Karolino, rozpiera nas duma!❤️ Gratulacje!👏👏👏💪💪💪

            Katarzyna Kwiatkowska

        • Obchody Narodowego Święta Niepodległości
          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyły się na placu Konstytucji 3 Maja przed Pomnikiem  Orła Białego, gdzie złożono wiązanki oraz odśpiewano hymn narodowy.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych w pocztach sztandarowych, a także wolontariusze, którzy przypinali mieszkańcom naszego miasta kotyliony.

            Adam Kaczmarczyk
            Anna Ciuma

        • Święto Postaci z Bajek
          • Święto Postaci z Bajek

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bo bajki są uniwersalną platformą do wspólnej zabawy między pokoleniami. Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci, z którymi można poznać świat, które bawią i wzruszają.

            Podczas wspólnej zabawy z dziećmi należącymi do Dyskusyjnego Klubu Książki uczniowie naszej szkoły mogli wejść do świata bajek i baśni i aktywnie uczcić ten dzień.

            Małgorzata Dziedziuch