• I półrocze za nami!

• W czwartkowe popołudnie (11.01.2024r.) odbył się uroczysty apel podsumowujący I półrocze. Wzorcowo poprowadzili go Patrycja Cieślak i Denis Bubak z 5a.

Najlepsi uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,50 otrzymali gratulacje, a ich rodzice listy gratulacyjne. Takich pracowitych uczniów było aż 119!

Najlepsi z najlepszych, których średnia przekroczyła 5,20 zasłużyli na stypendium Burmistrza Dębna. Byli to: Rozalia Dziadas, Marcelina Kogut, Lena Lewandowska, Dominika Tess, Wiktoria Ustjaniuk, Stanisław Gierczyński, Blanka Pisz, Kamila Stańczak, Laura Biała, Milena Olechnowicz, Wojciech Abrantowicz, Katarzyna Krawczuk, Karolina Krawczuk, Szymon Stąsiek.

Dyplomy otrzymali też ci, którzy awansowali do wojewódzkiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nagrody dla nich ufundował Samorząd Uczniowski. W tym roku naszą szkołę w w/w konkursach będą reprezentować: Jerzy Kwiatkowski z 7a (historia), Tymoteusz Łucyszyn z 7a (język angielski), Michał Chara z 8c (fizyka), Wojciech Abrantowicz z 8c (matematyka), Szymon Stąsiek z 8c (geografia).

Tradycyjnie wyróżnienie należało się też tym, którzy mieli stuprocentową frekwencję. Byli to: z klasy 1a Alicja Jędrzejewska; z klasy 1b Zofia Kapłon, Aleksander Werbiński; z klasy 2a Ksawery Szczepaniak; z klasy 4b Kacper Kucharski; z klasy 5a Denis Bubak, Patrycja Cieślak, Klaudia Szczepaniak, Miłosz Wójcik; z klasy 6a Patrycja Dumała.

Minione półrocze obfitowało w rozmaite matematyczne potyczki. Zwycięzcy tych zmagań otrzymali dyplomy i nagrody.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN w Dębnie zadbała o słodki upominek dla każdego nagrodzonego ucznia, a wręczyła je Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewelina Czarnak. Apel uświetniły występy naszych uczniów: Karoliny Krawczuk, Hanny Jagielskiej i Marceliny Jacury.

Jesteśmy w połowie drogi do wakacji. Przed nami ferie, a potem kolejne pracowite i wymagające półrocze. Pani Dyrektor życzyła, aby było ono również pełne sukcesów!

Katarzyna Kwiatkowska

• DISCO PRL

• Na miły początek ferii Samorząd Uczniowski zaprosił klasy 4-6 na dyskotekę w stylu PRL. Szkoła to nie tylko nauka, to również świetna zabawa!

Nasi uczniowie wykazali się doskonałą fantazją przy doborze strojów. W nagrodę otrzymali kartki na niepytanie przez cały tydzień po feriach.

Drodzy rodzice, czy pamiętacie kartki w PRL?

Aleksandra Swędra

• "Chcecie bajki? Oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka…"

• Kto nie zna Pchły Szachrajki, jednej z najpopularniejszych postaci stworzonych przez Jana Brzechwę? My już znamy i bardzo lubimy!

Na koniec pierwszego półrocza klasy czwarte ze wsparciem piątych wybrały się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Widowisko z elementami cyrkowymi i żywym udziałem publiczności wręcz zachwyciło naszych młodych widzów.

Aleksandra Swędra
            Anna Klonowicz

• "Święta, święta i po świętach"

• Już po premierze poetyckiego spektaklu na podstawie scenariusza Moniki Rasiewicz, wieloletniego pedagoga krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Akademii Muzycznej, znakomitego znawcy teatru poetyckiego.

Tematem przedstawienia pod tytułem „Święta, święta i po świętach” była  różnorodność przeżyć towarzyszących Świętom Bożego Narodzenia, zatopionych w czasie obecnym i w czasie przeszłym, specyfikę tego, co łączy świętujących i tego, co ich oddala, spycha w samotność. To zbiór niezwykłych tekstów poetyckich polskich autorów, którzy mimo łez, bólu i dzięki łzom szczęścia - KOCHALI BOŻE NARODZENIE!!!, takich jak Tytus Czyżewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Ksiądz Jan Twardowski, Krzysztof Kamil Baczyński, Stanisław Wyspiański, Czesław Miłosz i Tadeusz Nowak.

W spektaklu między innymi udział wzięły dzieci należące do szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki: Marcelina Kogut, Julia Szostowska, Maria Zając, Patrycja Patynowska i Hanna Chloupek, które najpierw uczestniczyły w wielu popołudniowych próbach w Dębnowskim Ośrodku Kultury, a później z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role. Publiczność dopisała, było magicznie, podniośle i wesoło. Po spektaklu podziękowania od pani Joanny Rau - dyrektor Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

Ja również pragnę podziękować pani dyrektor Joannie Rau - że w nas uwierzyła, Michałowi Cholewińskiemu i jego ekipie za pomoc techniczną oraz wszystkim uczestnikom spektaklu: paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Anieli Kołodziej, Emilii Rupenthal, Barbarze Topczewskiej, paniom z Przedszkola nr 1: Wioletcie Frąckiewicz, Dominice Daniel-Kosiorek, Martynie Skopal, Annie Domańskiej-Kiełbasie, aktorom z Teatru Historii Dębna: Aleksandrze Ciechanowicz, Joannie Ryżyńskiej, Katarzynie Błaszczyk, Dorocie Cukiernik,  młodzieży: Kasi Błaszczyk, Sławkowi Furgale oraz Amelce Kożuszek, kapeli Dębniacy: Urszuli Hejbowicz, Danucie Buczek, Wioletcie Kowalik i Aleksemu Gołębiowskiemu, małej Zosi, szczególnie: Nikodemowi Mazurowi, Anatolowi Wierzchowskiemu za uczestniczenie w wielu „męczących” próbach, za wsparcie i doprowadzenie tego projektu do szczęśliwego końca.

• UWAGA! WOLNE MIEJSCA W NASZYM PRZEDSZKOLU!

• Szanowni Rodzice, w naszym Jedynkowym przedszkolu są jeszcze wolne miejsca:

- w grupie 4 latków - ilość wolnych miejsc: 10

- w grupie 5-6 latków - ilość wolnych miejsc: 6