• Bezpieczeństwo ponad wszystko

• W grudniu br. realizowaliśmy projekt "Bezpiecznie w szkole i po szkole” wraz z Komendą Policji w Dębnie.

Na zajęciach uczniowie klas czwartych i piątych przypomnieli sobie zasady i przepisy dotyczące ruchu pieszych, rowerzystów, osób korzystających z hulajnóg czy infrastruktury przeznaczonej do zabawy i rozrywki. Zajęcia umożliwiły uczniom nabycie umiejętności rozpoznawania zagrożeń i radzenia sobie z nimi, a także zmotywowały do odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań.

Dziękujemy funkcjonariuszom policji za przeprowadzenie warsztatów.

• "Gwiazdkowe" warsztaty

• Dziś (18.12.2023r.) uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach artystycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Magdalenę Kopaniecką - mamę naszej uczennicy.

Wykonaliśmy piękne gwiazdy, które ozdobiły świątecznie naszą salę oraz kolorowaliśmy kolorowanki antystresowe.

Dziękujemy za pomysł i poświęcony czas.

Aleksandra Swędra

• Świąteczny kiermasz książki

• Zakończył się świąteczny kiermasz książki pod hasłem "Książka to najlepszy prezent". Można było obejrzeć i kupić w bardzo przystępnych cenach książki dla dzieci i młodzieży. W ofercie znalazła się literatura piękna, kompendia wiedzy, poradniki i wiele innych. Oprócz tego bardzo dużo kolorowanek i książeczek z naklejkami. Jedni kupowali, inni oglądali, rozmawiali o preferencjach czytelniczych - po prostu przyjemnie spędzali czas w otoczeniu kolorowych, pięknie wydanych książek.

Biblioteka szkolna dziękuje Księgarni Tuliszków za współpracę i liczy na wsparcie w pozyskaniu książek do biblioteki.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2023

• Przedstawiamy wyniki szkolnych konkursów matematycznych przeprowadzonych w ramach świętowania ŚDTM:

Konkurs dla klas 4-6 "MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA"

I miejsce - Kamila Stańczak (kl. 6b)

II miejsce - Maryiia-Emiliia Kuvshynnykova (kl. 6b)

III miejsce - Aliaksandra Shymanchyk (kl. 4b)

Konkurs dla klas 7-8 "MISTRZ MIESIĄCA MATEMATYCZNEGO"

I miejsce - Antoni Wilczyński (kl. 7c)

II miejsce - Wojciech Abrantowicz (kl. 8c)

III miejsce - Michał Chara (kl. 8c)

Drużynowy konkurs dla klas 7-8 "MISTRZOWIE MIESIĄCA MATEMATYCZNEGO"

I miejsce - ex aequo klasy: 7c i 8c

II miejsce - klasa 8a

Gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas rozdania listów gratulacyjnych.

W tym dniu podczas lekcji matematyki uczniowie rozszyfrowywali ukryte pod działaniami matematycznymi wróżby. Sprawdzili w ten sposób, czy są mistrzami tabliczki mnożenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Nauczycielki matematyki

• Mikołajkowa wycieczka

• Klasy czwarte brały udział w wycieczce mikołajkowej do kina. Obejrzeliśmy film pt. "Jak zostać św. Mikołajem 3". Była to doskonała okazja do zintegrowania się klas, a także kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki, jaką jest film.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Aleksandra Swędra
            Anna Klonowicz
            Małgorzata Dziedzuch

• Urodziny i imieniny - Bal u Katarzyny

• Katarzyna Brunszwicka to ważna postać w lokalnej historii Dębna. Była założycielką naszego miasta i przyczyniła się do jego rozwoju. Dlatego w holu naszej szkoły stanęła wystawa poświęcona tej barwnej postaci oraz odbył się "Bal u Katarzyny" z okazji jej imienin i 550. urodzin, podczas którego odczytano list margrabiny do mieszkańców, odtańczono taniec dworski, przeprowadzono turniej rycerski. Były też, wykonane przez uczniów na konkurs plastyczno-techniczny, wspaniałe przestrzenne torty. Wszystkie zostały nagrodzone. Zabawa była znakomita, i ja tam byłam, miód i… tak dalej, i tak dalej.