• Przedferyjna wycieczka

          • 27 stycznia br. uczniowie klas 4a, 7b, 7c i 8a uczestniczyli w wycieczce do Gorzowa.

            W kinie 3D oglądaliśmy film AVATAR 2. Kolejno, dużo radości przyniosła uczniom jazda na łyżwach - niektórzy uczyli się tej niełatwej umiejętności, inni pokazali swoje świetne zdolności. Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w ulubionej restauracji uczniów.

            Z uśmiechami na twarzach, cali i zdrowi wróciliśmy do Dębna.

            Małgorzata Kołoszyc
            Monika Stąsiek

          • Wycieczka młodszych uczniów

          • We wtorkowy poranek (10.01.2023 r.) uczniowie klas 1b i 2b wybrali się na wycieczkę szkolną do Gorzowa Wlkp. Pierwszym punktem programu był Klub Młodego Wynalazcy, gdzie uczniowie mogli przeprowadzić ciekawe eksperymenty.

            Po tych interesujących doświadczeniach dzieci mogły spożytkować swoją energię w Parku Trampolin oraz wykazać się sprytem podczas pokonywania laserowego labiryntu.

            Na zakończenie wycieczki wszyscy zjedli wybrany przez siebie posiłek w McDonalds. Zadowolenie dzieci i roześmiane buzie świadczyły o udanej wyprawie.

            Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały: wych. kl. 1b pani Małgorzata Kmieć, wych. kl. 2b pani Małgorzata Borowska-Jadwiżak oraz pani Beata Grądziel.

            Małgorzata Borowska-Jadwiżak

        • Kubusiowy dzień
          • Kubusiowy dzień

          • Postać Kubusia Puchatka, misia o bardzo małym rozumku, wciąż trwa w pamięci i wyobraźni nie tylko dzieci. Opowieści ze Stumilowego Lasu zabierają nas w świat autora - A.A. Milne, w którym poznajemy Kubusia, Krzysia, Tygryska, Osiołka i Kłapouchego. Dlatego biblioteka szkolna z wielką przyjemnością włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka.

            Na drzwiach biblioteki Puchatek zostawił list do czytelników, zapraszając do wspólnej zabawy oraz celebrowania urodzin jego "ojca". Miś zostawił swoje ślady, po których dzieci musiały dojść do słoików z miodem, będącymi jednocześnie Kubusiowymi zadaniami do wykonania. Dzieci śpiewały Kubusiową piosenkę, gimnastykowały się z Misiem i rozwiązywały zagadki związane z czytanymi wcześniej fragmentami książki. Miłym akcentem była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z wizerunkami mieszkańców Stumilowego Lasu. Wszystko okraszone było małym  słodkim co nieco - wafelkami z miodkiem - za co serdecznie dziękujemy RADZIE RODZICÓW.

            Bibliotekarze

        • Kapeluszowy zawrót głowy
          • Kapeluszowy zawrót głowy

          • Kapelusz od zarania dziejów był oznaką zamożności, mądrości, dostojeństwa. Przechodził przez kolejne epoki zmieniając swój wygląd, dopasowując się do czasów i obyczajów oraz do potrzeb "kapeluszników".

            "Co to właściwie jest? Ozdoba, praktyczny element stroju, symbol społecznego statusu, podkreślenie wieku, stanu, zawodu? Mianem kapelusza zwykło określać się coś, co ma główkę i rondo. Wykonany z filcu, skóry, słomki, trzciny, najróżniejszych tkanin. Raczej sztywny, zawsze pełnił ważną rolę, dopełniał, a często formował modną w danej epoce sylwetkę. Raz wywyższał i wysmuklał, innym razem stanowił przeciwwagę dla talii jak u osy, to znów dodawał figurze dynamiki albo wymuszał elegancję ruchów. Był tworem rzeźbiarskim i wytworem obyczajowości."

            Ma on też swoje święto - 15 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Kapelusza. I jest to świetna okazja do poznania historii kapelusza, która jest związana również z naszym miastem, bowiem w dawnym Dębnie, czyli w Naudamm, istniała fabryka kapeluszy, która prężnie działała do 1950 roku.

            W holu szkoły stanęła wystawa pod tytułem "Kapeluszowy zawrót głowy", a towarzyszące jej zajęcia wprowadziły odświętny nastrój i rozbudziły kreatywność i wyobraźnię.

            Ogarnęło nas więc "kapeluszowe szaleństwo". Podczas parady kapeluszy, w tanecznym korowodzie prezentowaliśmy piękne okazy, które posłużyły także jako ciekawe rekwizyty przy wspólnej karnawałowej zabawie.

            Małgorzata Dziedziuch
            Ewa Wojciechowska

          • Inna lekcja

          • 11.01.2023 r. na lekcji języka polskiego odwiedziła nas Pani Karolina Suberlak-Dworczyk. Przyniosła ze sobą okulary VR, dzięki którym zajęcia polonistyczne zostały poprowadzone z użyciem najnowszej technologii.

            Celem zajęć było zachęcenie uczniów do czytania lektur. Mogliśmy zobaczyć lecący samolot, pustynię, fragment kosmosu i samolot w 3D. Domyśliliśmy się, że to, co widzieliśmy było związane z lekturą "Mały książę", którą niedługo będziemy omawiać.

            Uznaliśmy, że takie obrazy widziane dzięki okularom VR mogą zachęcić do czytania lektur. Z nauczycielką języka polskiego, panią Kasią Kwiatkowską, rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto czytać i okazało się, że wielu z nas chętnie sięga po rozmaite książki. A Pani Karolina Suberlak-Dworczyk snuła przyszłościowe wizje z okularami VR w roli głównej i pytała nas, czy takie obrazy w okularach VR mogłyby być pomocne w doborze interesującej nas książki.

            Było naprawdę ciekawie!

            Sprzęt wykorzystany podczas zajęć został zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

            Zosia Szar i Ola Balcerowicz z 6a

          • Lubimy takie zmiany

          • Nowy rok przyniósł zmiany! Bardzo dobre zmiany!

            Dzięki hojności Rady Rodziców w sali numer 16, która jest pracownią polonistyczną, pojawiły się nowe meble. Zdecydowanie poprawiły one wystrój sali. Pięknie się prezentują! Sprawiły one ogromną radość pracującym w tej sali nauczycielom.

            Z kolei nauczyciele mogą obserwować entuzjastyczne reakcje uczniów. Bardzo chętnie pomogli oni uprzątnąć pozostałości po starych meblach. Z wielkim zaangażowaniem krzątali się i wspierali nauczyciela w robieniu porządków podczas wymiany mebli. Klaso 6a - Dziękuję Wam! Ten czas był jak święto!

            Jesteśmy niezmiernie wdzięczne naszej Radzie Rodziców z Przewodniczącą, Panią Eweliną Czarnak na czele. To Państwo, Rodzice naszych uczniów, tworzycie tak zacną Radę Rodziców. Każda wpłata na konto Rady Rodziców, każda inicjatywa, która zasila finanse Rady jest cenna niczym złoto. Każde wejście do sali, w której wciąż pachnie nowymi meblami to nieopisana radość. Nasza wdzięczność nie ma granic!

            Dziękujemy za zrozumienie potrzeb szkoły, za wspieranie działań dzieci i nauczycieli! Chylimy czoła i wierzymy, że współpraca z najlepszą Radą Rodziców niezmiennie będzie wzorcowa!

            Wdzięczne polonistki

          • Laureat konkursu wojewódzkiego

          • Uczeń naszej szkoły Maksym Petrusian (kl. 7c) został laureatem - otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie pt. "Jestem świadomy HIV i AIDS, dbam o bezpieczeństwo swoje i innych".

            Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w innych konkursach!

            Anna Kopaczel