• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 10.11.2021 16:45
      • w naszym przedszkolu

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
        W. Szymborska

29 września br. przypada Dzień Głośnego Czytania. W tym roku chcieliśmy obchodzić ten dzień w sposób szczególny, wyjątkowy i celebrować go, by został w pamięci dzieci oddziału przedszkolnego na długo i pobudzał ich sympatię do książek.

Święto Głośnego Czytania postanowiliśmy obchodzić aż cztery dni i by było bardzo uroczyście zaprosiliśmy szczególnych gości. Odwiedził nas Burmistrz Miasta Grzegorz Kulbicki, który swym talentem recytatorskim i deklamacyjnym poprostu zaczarował przedszkolaków czytając "Calineczkę". Cieszymy się bardzo, że pomimo tak wielu obowiązków Pan Grzegorz zawsze pamięta o najmłodszych. Pani Karolina Gabrysiak, gość z Biblioteki Miejskiej w Dębnie, po pięknych bajkach wprowadziła dzieci w świat bibilioteki i zachęciła do odwiedzin z rodzicami. Pani Małgorzata Dziedziuch wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 postarała się o zachętę przedszkolaków do czytania kolorowymi opowieściami o Słoniu Elmerze. Wicedyrektor Maciej Jagiełło umilał czas opowieścią o Martynce. Mając tak wiele przyjemności z obchodów Dnia Głośnego Czytania, takich pięknych wspomnień z naszego przedszkola, mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki będą często bawić się w tę najpiękniejszą zabawę, jaką ludzkość sobie wymyśliła.

Dziękujemy w imieniu słuchaczy za cudowny czas, jaki im daliście.

Nauczycielki z oddziału przedszkolnego
        w Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie