• Bezpieczne przejście przez jezdnię

• 10.11.2021 16:46
      • Wycieczka grup przedszkolnych na przejście dla pieszych
      •

Wiedzę zdobytą na zajęciach o ruchu drogowym postanowiliśmy zastosować w praktyce podczas wycieczki na skrzyżowanie w pobliżu naszego przedszkola. Dla bezpieczeństwa założyliśmy kamizelki odblaskowe. Na miejscu czekali na nas funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Dębnie, którzy pomogli przedszkolakom utrwalić wiedzę na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy.

Przedszkolaki przed wejściem na pasy uważnie rozglądały się najpierw w lewo, później w prawo i znowu w lewo. Następnie trzymając się za ręce, przechodziły w parach na drugą stronę ulicy.

Ćwiczenia praktyczne umożliwiły dzieciom nie tylko zaprezentowanie posiadanych już umiejętności stosowania się do podstawowych przepisów, ale przede wszystkim uzmysłowiły 4, 5 i 6 latkom konieczność zachowania ostrożności i przewidywania niebezpieczeństw drogowych.

Karolina Karnicka, Joanna Nitka